Bike Atelier MTB Maraton startuje w Dąbrowie Górniczej

Przed nami kolejny sezon rowerowej rywalizacji w terenie, zarówno dla amatorów jak i tych, którzy ściganie traktują na poważnie. Już w niedzielę (30 maja) odbędzie się pierwsza z dziesięciu zaplanowanych edycji.

Wystartuj w Dąbrowie Górniczej!

- Poprzedni sezon zakończyliśmy w Dąbrowie Górniczej, teraz tutaj zaczynamy. Przez ograniczenia nieco opóźniło się rozpoczęcie rywalizacji, ale jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że będzie już tylko lepiej – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Co roku staramy się dostarczać zawodnikom nowych atrakcji, stąd też nowe trasy, wyzwania i oczywiście ciągle wysoki poziom.

Na starcie nie zabraknie czołówki najlepszych zawodników MTB w Polsce, ale to też okazja do startu dla tych, którzy ściganie traktują jako formę rozrywki.

- Przygotowaliśmy cztery dystanse, jeden z nich to nowość w tym sezonie. Najdłuższy PRO ma aż 70 kilometrów, na dystansie HOBBY do pokonania jest 40-kilometrowa ścieżka, ale jest też coś łatwiejszego, czyli dystans MINI – idealny dla początkujących, o długości 20 kilometrów. Na tej samej trasie można również ścigać się rodzinnie w ramach dystansu FAMILY – tłumaczy Grzegorz Smaczyński, odpowiedzialny za przygotowanie trasy.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, podczas maratonu będą ścigać się również posiadacze rowerków biegowych i nieco starsi, na trasach dostosowanych do wieku i umiejętności (wyścigi KIDO odbędą się na terenie miasteczka maratonu).

Podejmij wyzwanie

- Ubiegły sezon pokazał, że rowery ogromnie zyskują na popularności. Kiedy nie można było normalnie wyjechać na weekend, albo też pójść na siłownię czy basen, pojawiła się potrzeba jakiejś alternatywy. Teraz, po tych miesiącach treningów sporo osób szuka wyzwań dla siebie i my ich dostarczamy – dodaje Dariusz Leśniewski. – Nie trzeba być super sportowcem, żeby pojawić się na starcie. Trasy w Dąbrowie Górniczej pozwolą na luzie poznać smak ścigania, a dostępność dystansów daje szansę dobrać coś dla siebie.

Bike Atelier MTB Maraton to nie tylko pojedyncze zawody, ale cały cykl, gdzie można zdobywać punkty w klasyfikacji generalnej, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W kalendarzu nie brakuje szybkich tras oraz miejsc gdzie trzeba zmierzyć się z prawdziwymi górami. Jedna z takich edycji już w czerwcu odbędzie się w Ustroniu.

Zapisy trwają, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Aby dołączyć do rywalizacji wystarczy zgłosić swój udział internetowo lub na miejscu odwiedzając biuro zawodów.

Bike Atelier MTB Maraton wystartuje z Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria (Pogoria III). Wydarzenie odbywa się przy wsparciu miasta oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Jedna z największych imprez MTB w Polsce!

Bike Atelier MTB Maraton to jeden z największych tego typu cykli w Polsce. W tym roku zaplanowano już siódmy sezon rowerowej rywalizacji. Podczas każdej edycji mierzą się ze sobą setki zawodników, wśród nich m.in. mistrzowie Polski w MTB. Dąbrowa Górnicza gości to wydarzenie od początku istnienia.

W tegorocznym kalendarzu znalazły się również takie miejscowości jak Ustroń, Jeleśnia, Tarnowskie Góry, Częstochowa, Psary, Wisła, Olkusz, Rybnik i Racibórz.

Tags: maraton maraton MTB mtb dąbrowa górnicza bike atelier maraton bike atelier bike atelier mtb maraton maraton w dąbrowie górniczej
Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt dostępny w sklepach
Proszę czekać trwa ładowanie sklepów