Nowa etapówka! Odkrywamy Jurę Krakowsko-Częstochowską

W długi sierpniowy weekend 13-15.08, spotkamy się na malowniczej Jurze. Jura MTB Race to wyścig etapowy. Kochamy jurajskie tereny - tak jak Wy - dlatego właśnie tu postanowiliśmy zorganizować etapówkę. To wydarzenie dla zawodników, którzy uwielbiają jazdę po jurajskich terenach i potrzebują czegoś więcej niż jednodniowy wyścig. To może być Twoje wyzwanie tego sezonu.

Przygotowaliśmy dwa dystanse: PRO i HOBBY. Codziennie na każdym z nich będzie na Was czekała nowa trasa. HOBBY przeznaczona jest dla każdego, trasa PRO dla tych, którzy są pewni swojej formy i umiejętności.

Każdego dnia będzie czekało na Was inne wyzwanie, ale wspólnym elementem jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Na trasie nie zabraknie charakterystycznych elementów takich jak skałki, piaszczyste ścieżki i całkiem sporo podjazdów. Nie wspominając o pięknych widokach na okoliczne tereny.

Pierwszego dnia czeka Was 53km trasy w wersji PRO, 35 - w wersji HOBBY. Niewielkie przewyższenia, lekka trasa - w sam raz na początek wyścigu. Zaczynamy w Myszkowie w kompleksie "Dotyk Jury" skąd oba dystanse będą prowadzić na wschód, gdzie nie zabraknie odcinków idealnie wpasowujących się w jurajski klimat.

Następnego dnia ruszamy z Niegowej, z boiska LKS Jura Niegowa w centrum gminy. 29km z przewyższeniami rzędu 429m oraz 50km i przewyższenia powyżej 700m. Tu nie ma mowy o płaskim terenie, ponieważ Niegowa słynie z niemal górskiego krajobrazu.

W Żarkach widzimy się na finale. Startujemy z dobrze znanego Wam miejsca, Leśniowskiej Frajdy. Najdłuższy i najciekawszy odcinek wyścigu zostawiliśmy Wam na koniec. Prawie 70km w wersji PRO i 45km dla Hobbystów. Będzie się działo!

Tym razem umożliwiamy starty drużynowe. Wystarczy ci dwóch współzawodników - nie mniej, nie więcej. Klasyfikacja drużynowa prowadzona będzie w ramach klasyfikacji generalnej wyścigu, osobno na dystansie PRO i HOBBY. Zwycięską drużyną będzie ta, która uzyska najkrótszy czas łączny po 3 etapach.

Więcej szczegółów i pełny regulamin znajdziesz na juramtb.pl

Do zobaczenia na trasie!

Tags: mtbmaraton bikeateliermaraton wyścig wieloetapowy etapówka
Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt dostępny w sklepach
Proszę czekać trwa ładowanie sklepów